Sąd Apelacyjny w Rzeszowie ponowie rozpatruje sprawę mężczyzn oskarżonych m.in. o seksualne wykorzystywanie małoletniej dziewczynki w Malawie. Proces odwoławczy, podobnie jak wcześniejsze toczy się z wyłączeniem jawności.
Zarzuty dotyczą m.in. doprowadzenie dziewczynki do obcowania płciowego oraz poddania się innym czynnościom seksualnym w latach 2011-17. Chodzi też o utrwalanie treści pornograficznych z udziałem małoletniej. Pokrzywdzona jest przyrodnią siostrą jednego z oskarżonych.
W 2020 roku Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał pięciu mężczyzn za winnych zarzucanych im czynów i skazał ich na kary od 8 do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok w zasadniczej części. Został on jednak zaskarżony przez obrońców i uchylony przez Sąd Najwyższy. Sprawa wróciła do Sądu Apelacyjnego do ponownego rozpoznania.
W trakcie śledztwa oskarżeni nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Jeden z nich już nie żyje. Dziś nie należy spodziewać się ogłoszenia wyroku.
Tekst D.Kapała


![Pożar lasu w Starym Dzikowie ugaszony. Strażacy zakończyli działania nad ranem [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Pożar lasu w Starym Dzikowie ugaszony. Strażacy zakończyli działania nad ranem [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/Pozar-lasu-w-Starym-Dzikowie-ugaszony.-Strazacy-zakonczyli-dzialania-nad-ranem-350x250.jpg)




