Szef klubu PiS, b. minister obrony Mariusz Błaszczak był jednym z mówców podczas odbywającej się we wtorek, w podrzeszowskiej Jasionce konferencji CPAC. Według polityka PiS, jesteśmy dziś świadkami tego, że demokracja sprowadza się nie do wyboru, tylko do głosowania.
W niedzielę Polacy wybiorą między „człowiekiem z krwi i kości”, a „produktem globalistycznym” – uważa szef klubu PiS, b. minister obrony Mariusz Błaszczak. Siły globalistyczne są potężne, ale można z nimi wygrać, dał nam przykład Donald Trump jak zwyciężać mamy – dodał.
Tegoroczne wybory najistotniejszymi wyborami w historii kraju
Jego zdaniem, niedzielne wybory będą najistotniejsze w najnowszej historii kraju. W II turze wyborów prezydenckich zmierzą się wtedy popierany przez PiS Karol Nawrocki i kandydat KO Rafał Trzaskowski.
Z jednej strony mamy Karola Nawrockiego, człowieka z krwi i kości, konserwatystę, wiernego wartościom. A z drugiej strony mamy produkt globalistyczny. Mamy człowieka, którego zadaniem jest pełnienie funkcji swoistego żandarma, żeby tylko Polacy np. wdrożyli pakt migracyjny czy Zielony Ład – mówił Błaszczak.
Według niego, Polacy nie mogą się na to zgodzić i muszą wybrać prezydenta, który powstrzyma m.in. pakt migracyjny.
Należy zerwać relacje ze Stanami Zjednoczonymi
B. szef MON oświadczył też, że rząd PiS zrobił wiele, aby Polska była bezpieczna. W tym kontekście wymienił m.in. budowę zapory na granicy z Białorusią czy kontrakty wojskowe z USA. Według Błaszczaka, obecnie z UE można usłyszeć, że „należy zerwać relacje ze Stanami Zjednoczonymi, tylko trzeba te relacje budować z Niemcami”.
My się na to nie godzimy. Właśnie o tym też będą te wybory, pierwszego czerwca. O tym zdecydujemy my wszyscy. Można powiedzieć, że te siły globalistyczne są tak potężne, że nie można wygrać, ale to nieprawda. Można wygrać. W naszym hymnie jest zawołanie: „Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy”.
W dzisiejszych czasach dał nam przykład Donald Trump, jak zwyciężać mamy. Idźmy do zwycięstwa – powiedział Błaszczak.
CPAC (Conservative Political Action Conference), to coroczna konferencja odbywająca się w przeszłości w USA, w której od lat 70. biorą udział konserwatywni politycy i aktywiści z całego świata. W ostatnich latach CPAC zaczęto organizować także w innych państwach, m.in. na Węgrzech czy tak, jak w tym roku, w Polsce.
Tekst: PAP