Flota PKS w Rzeszowie powiększy się o 10 nowych autobusów niskoemisyjnych napędzanych gazem ziemnym. Podpisano umowę na ich dostawę. Pojazdy będą obsługiwać trasy podmiejskie i regionalne.
Nowe autobusy zostaną wyposażone w klimatyzację, systemy monitoringu, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz technologie zwiększające bezpieczeństwo i komfort jazdy. Inwestycja warta prawie 19 milionów złotych jest realizowana dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy.
Pojazdy trafią do Rzeszowa w ciągu 10 miesięcy. Dzięki temu liczba ekologicznych autobusów w taborze PKS wzrośnie do 44.
Relacja Sylwii Miś.
Tekst: S. Miś




![Ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia: silny mróz, śnieg i zamiecie 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Warunki na drogach i ciężka sytuacja energetyczna na Podkarpaciu po opadach śniegu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/niski-kat-strzalu-osoby-idacej-po-pokrytym-sniegiem-chodniku-pod-sniegiem-e1763880211157-120x86.jpg)


