W stolicy Podkarpacia rusza projekt Rzeszowska Inicjatywa Dronowa, który ma skupić lokalne uczelnie, firmy i instytucje wokół rozwoju zaawansowanych dronów i powiązanych technologii. Celem jest, nie tylko tworzenie i testowanie nowych rozwiązań, ale też wspólna praca z ukraińskimi partnerami, dzięki czemu obie strony mogą się wzajemnie wspierać i rozwijać.
To przedsięwzięcie ma uczynić Rzeszów ważnym ośrodkiem innowacji w tej branży, pomagać w rozwoju biznesu oraz przyczyniać się do zwiększenia bezpieczeństwa w regionie.
Dodatkowo, projekt wspiera odbudowę Ukrainy po konflikcie, łącząc doświadczenia i zasoby obu krajów. Prezydent Konrad Fijołek zaznacza, że to ważny krok dla rozwoju nowych technologii i współpracy międzynarodowej.
Relacja Sylwii Miś.
Tekst: S. Miś





![Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] 18 - Polskie Radio Rzeszów Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-150x150.jpg)

