Sąd Apelacyjny w Rzeszowie utrzymał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla Grzegorza B., oskarżonego o brutalne zabójstwo półrocznego Maksymiliana oraz znęcanie się nad jego 2,5-letnią siostrą Leną. Tragedia, do której doszło w lipcu 2017 roku, wstrząsnęła opinią publiczną.
Jednocześnie sąd zaostrzył karę wobec matki dzieci, Kariny B., skazując ją na 12 lat więzienia (wcześniej – 10 lat) za pomocnictwo w przestępstwie.
Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Śledztwo wykazało, że dzieci były regularnie bite i maltretowane. Maksymilian, z licznymi obrażeniami, trafił do szpitala w Rzeszowie, gdzie zmarł. Jego siostra Lena również została hospitalizowana.
Grzegorz B., główny sprawca, był znajomym rodziców i nie mieszkał z nimi na stałe.
Prokuratura uznała wyrok za sprawiedliwy. Obrońca Kariny B. zapowiedział złożenie kasacji do Sądu Najwyższego.
Relacjonował Dariusz Kapała:
Fot. D. Kapała


![Świadkowie pomogli w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy BMW 3 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)

![5. odsłona akcji "Choinka dla Życia" w RCKiK w Rzeszowie [ZDJĘCIA] 5 - Polskie Radio Rzeszów 5. odsłona akcji „Choinka dla Życia” w RCKiK w Rzeszowie [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/choinka-5-120x86.jpg)




