Po trzech latach zbliża się finał modernizacji dworca kolejowego w Rzeszowie.
Przedstawiciele PKP zapewniają, że pod koniec wakacji podróżni będą mogli korzystać z gruntownie odnowionego obiektu. Rozpoczęły się procedury odbioru budynku, generalne sprzątanie obiektu oraz próby działania poszczególnych urządzeń. Zgodnie z projektem rzeszowski dworzec kolejowy odzyskał wygląd sprzed remontu w latach 60 tych ubiegłego wieku. Odnowiono m.in. elewację i wnętrze budynku, aby spełniały współczesne standardy obsługi podróżnych.
Z dworca można dostać się na poziom „minus1”, gdzie znajduje się parking podziemny będący częścią Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Za tę część inwestycji odpowiadało miasto.
PKP planuje także modernizacje innych dworców , np. w Mielcu. Szczegóły mamy poznać wraz z prezentacją nowego programu inwestycyjnego pod nazwą „Dworce przyjazne pasażerom” .
Obecnie program ten jest na etapie końcowych konsultacji w ministerstwie infrastruktury dotyczących sposobów finansowania i kwestii związanych z możliwością wykorzystania dworców w systemie obrony cywilnej.
W ostatnich latach na Podkarpaciu zmodernizowano dworce kolejowe w Czarnej Tarnowskiej, Radymnie, Sędziszowie Małopolskim i Stalowej Woli Rozwadowie.

Tekst/ Fot: D. Kapała



![Poranek na drogach regionu. Potrącenie rowerzysty i zderzenie samochodów [AKTUALIZACJA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut na A4 pod Rzeszowem](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/DSC08691-350x250.jpg)
![89-latek wjechał w stragan na targowisku w Jaśle, prawdopodobnie zasłabł 6 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)
![Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Atak niedźwiedzia w Płonnej. Nie żyje 58-letnia kobieta [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG_20260423_1331091.jpg)


