W okolice Augustowa dotarł już Starszy Chorąży Straży Granicznej Kamil Ślusarczyk z placówki w Czarnej Górnej na Podkarpaciu, który wyruszył w wyprawę wokół granic Polski. Na liczniku ma już 780 kilometrów i będzie kierował się w kierunku granicy z Litwą gdzie chce znaleźć miejsce na nocleg.
Funkcjonariusz od 18 lat związany jest ze Strażą Graniczną, jego pasją jest renowacja zabytkowych, polskich motocykli – a teraz postanowił sprawdzić się w trudnym wyzwaniu.
W czwartek (10.07) wystartował z okolic Ustrzyk Dolnych na motocyklu WSK 125 z 1985 roku. Podróż odbywa bez nowoczesnej nawigacji – jedynie z mapą i busolą, nocuje w namiocie.
Dziś (12.07) dopisuje mu dobre samopoczucie, ale jak powiedział bardzo trudny był pierwszy dzień, w którym przejechał 250 kilometrów w ulewnym deszczu. Do tego wystrzeliła opona w przyczepce. Drugiego dnia nie miał problemów, ale dziś musiał już wymienić świece zapłonową.
Jak dodał Kamil Ślusarczyk – na szczęście ma ze sobą 12 świec do wymiany. W przyczepce własnej konstrukcji wiezie m.in. zapasowy silnik, konserwy, siekierkę, walkmana i kasetę zespołu KSU – prezenty od przyjaciół.
Jego przygody można śledzić na jego facebookowej stronie Garaż PRL-u.
Tekst: J. Chodyniecki

![Babcia potrąciła półtoraroczną wnuczkę na prywatnej posesji. Dziecko trafiło do szpitala 2 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w Sadkowej Górze. Lądował śmigłowiec LPR, 63-letnia kobieta zabrana do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/LPR-350x250.jpg)


![Babcia potrąciła półtoraroczną wnuczkę na prywatnej posesji. Dziecko trafiło do szpitala 5 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w Sadkowej Górze. Lądował śmigłowiec LPR, 63-letnia kobieta zabrana do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/LPR-120x86.jpg)
![Pożar w zakładzie motoryzacyjnym w Sędziszowie Małopolskim [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w zakładzie motoryzacyjnym w Sędziszowie Małopolskim [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/Pozar-w-zakladzie-motoryzacyjnym-w-Sedziszowie-Malopolskim-AKTUALIZACJA-2.jpg)

