Iga Świątek wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu w Londynie. W finale rozstawiona z numerem „8” Polka pokonała Amerykankę Amandę Anisimovą („13”) 6:0, 6:0. Pojedynek trwał 57 minut.
Najlepsza polska tenisistka zdobyła szósty w karierze wielkoszlemowy tytuł, ale pierwszy w Londynie. Wcześniej czterokrotnie wygrała French Open, a raz okazała się najlepsza w US Open. (IAR)



![Zderzenie aut w powiecie tarnobrzeskim. Droga powiatowa jest już przejezdna [AKTUALIZACJA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Dachowanie Audi w Pakoszówce. Dwie osoby ranne [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC08691-1-350x250.jpg)



