Strażnicy graniczni z Podkarpacia wykryli kierowców, którzy prowadzili pojazdy bez uprawnień. Przedstawili m.in. fałszywe prawa jazdy, a w jednym przypadku były to uprawnienia wydane w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
6 sierpnia br. do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Medyce zgłosił się 49-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przedstawił do kontroli prawo jazdy wydane w 1992 roku przez władze ZSRR. Sprawa została przekazana Policji.
Fałszywe prawo jazdy podkarpaccy celnicy wykryli również tego samego dnia w Korczowej. Dokumentem posłużył się 38-letni obywatel Uzbekistanu. Podobne zdarzenie odnotowano również w Malhowicach. Tam do odprawy zgłosił się Irakijczyk. Jak się okazało, przedstawione przez niego ukraińskie prawo jazdy były w całości podrobione.
Od początku 2025 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG wykryli podczas kontroli ponad 600 fałszywych dokumentów, w tym przeszło 250 fałszywych praw jazdy.

Oprac. J. Ślońska








