Multiplatynowe trio Haim wydało swój czwarty album. Wyprodukowane przez Rostama Batmanglija i Danielle Haim „I quit” to opowieść o sile, jaka tkwi w odrzuceniu tego, co nas ogranicza, a także o potężnym wpływie, jakie niesie ze sobą odzyskanie siebie na nowo.
Media o nowym albumie HAIM:
„Najbardziej przekonujący i spójny projekt w ich karierze… bez wątpienia będzie to HAIM SUMMER” – ROLLING STONE UK ★★★★★
„Ich podejście na zasadzie 'mam to gdzieś’ jest wręcz namacalne” – DIY
„Na swoim czwartym albumie Danielle, Este i Alana sięgają głębiej – i zostawiają za sobą jeszcze więcej rzeczy z przeszłości” – NME ★★★★
„Danielle, Este i Alana Haim wydają się nie do zatrzymania” – MOJO ★★★★
„Uwielbiane trio utalentowanych sióstr umacnia swoją pozycję w historii rocka
i popu” – THE TIMES ★★★★
„Zespół na progu wyprzedanych stadionów” – CLASH 9/10
„Skok, który zdefiniuje przyszłość rocka” – FAR OUT
Płyta zawiera 15 utworów, które zostały nagrane w Los Angeles, w studiach Matsor Projects i Valentine Recording Studios. „I quit” to bezpośredni następca „Women in Music Pt. III z 2020 r. – płyty, która uczyniła Haim pierwszym w historii żeńskim zespołem rockowym nominowanym do Grammy w kategorii Album roku.
Wśród kluczowych utworów na płycie znajdują się także wcześniej wydane single: „Relationships”, „Everybody’s trying to figure me out”, „Down to be wrong” oraz „Take me back”. Album spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami ze strony mediów na całym świecie.
Jesienią Haim wyruszą w trasę koncertową „I quit tour”, która obejmie Amerykę Północną i Wielką Brytanię. Zespół ma za sobą świetnie przyjęte koncerty podczas brytyjskiego BBC Radio 1 Big Weekend oraz Primavera Sound Festival w Hiszpanii i Portugalii.









