Zwołania w trybie pilnym nadzwyczajnej sesji sejmiku wojewódzkiego chcą radni z Koalicji Obywatelskiej. Domagają się, by była ona poświęcona wyjaśnieniom kryteriów oceny wniosków i przyznawania dotacji firmom z branży gastronomiczno-hotelarskiej.
Chodzi o element Krajowego Planu Odbudowy HoReCa. Jednym z pięciu operatorów w kraju jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Nadzoruje ją zarząd województwa. Radni opozycji chcą dokładnej analizy listy wnioskodawców.
Renta Butryn, sejmikowa radna KO, podkreśla, że sprawdzanie zasadności składanych wniosków i przyznawanie dotacji to niezwykle istotne zadanie, a główny ciężar spoczywa na operatorze, czyli w tym konkretnym elemencie KPO – między innymi na RARR-ze.
Jolanta Wiśniowska, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wyjaśniała, że agencja wielokrotnie była kontrolowana przez różne instytucje i nigdy nie ukazał się żaden negatywny raport na temat jej działalności.
Poseł Zdzisław Gawlik, szef podkarpackiej Koalicji Obywatelskiej, poinformował, że podejmie starania o zmianę operatora realizującego KPO na Podkarpaciu.
Relacja Moniki Domino.
Tekst / Fot. M. Domino

![Patriotyczna schadzka, koncert w Rzeszowie [ZDJĘCIA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Patriotyczna schadzka, koncert w Rzeszowie [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG20251111190712-e1762896525965-120x86.jpg)
![Trzy wypadki drogowe na Podkarpaciu. Potrącony pieszy i dachowanie samochodu [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w Brzozowie. Samochód wpadł do rzeki Stobnica](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/05/Wypadek-w-Brzozowie.-Samochod-wpadl-do-rzeki-Stobnica-120x86.jpg)





