Nasza ekipa tym razem odwiedziła Wojciechów na Lubelszczyźnie, w którym obywają się Ogólnopolskie Warsztaty Sztuki Kowalskiej. Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o tym rzemiośle i arcydziełach wychodzących spod młota kowalskiego. Spotkania pasjonatów tego zawodu trwają już niemal trzydzieści lat. Co ciekawe, nie brakuje młodych ludzi. W tajniki kowalstwa wprowadza ich m.in. Andrzej Słowik z województwa podkarpackiego:
W tegorocznych warsztatach bierze udział kilkunastu adeptów sztuki kowalskiej z całej Polski, mają od 18 do 52 lat. Wśród uczestników są nie tylko osoby zawodowo związane z pracą z metalem, ale także robotyk, geograf, instrumentalista. Podczas poniedziałkowej wyprawy odwiedziliśmy także Muzeum Kowalstwa.
Audycję prowadzili Weronika Wilczyńska i Jerzy Frąckowiak.
fot. Marek Maśniak
Sponsor Radia Biwak

Patronat Medialny

























































![Zderzenie dwóch samochodów na DK28 w Jaszczwi [AKTUALIZACJA] 59 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie dwóch samochodów na DK28 w Jaszczwi [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/Zrzut-ekranu-2026-04-01-183757-350x250.jpg)





