Trener reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbic ogłosił listę czternastu zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata na Filipiny. W tym gronie znalazł się jeden zawodnik Assseco Resovii – nowo pozyskany do klubu – przyjmujący Artur Szalpuk.
Jeszcze w połowie sierpnia Grbić zrezygnował z innego nowicjusza w Asseco Resovii – Mateusza Poręby. Na Filipy z kadrą nie poleci też były już rzeszowski siatkarz Bartosz Bednorz. To właśnie jego zastąpił Szalpuk. Jednym z ostatnich sprawdzianów biało – czerwonych będzie udział w rozpoczynającym się jutro Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie.
Polacy zmierzą się tam z Serbią, Argentyną oraz Brazylią. Przed wylotem na Filipiny drużyna trenera Grbica rozegra jeszcze mecz towarzyski z Brazylią w Łodzi 4 września.
Tekst: B. Wisz / Fot.: ilustracyjna



![Żużlowe Derby Podkarpacia w Rzeszowie. Stal Rzeszów zwycięża! [WYNIKI] 4 - Polskie Radio Rzeszów Żużlowe Derby Podkarpacia w Rzeszowie. Stal Rzeszów zwycięża! [WYNIKI] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC04158-350x250.jpg)




