Wczoraj w nocy dwukrotnie naruszono polską przestrzeń powietrzną, wszystko było pod pełną kontrolą – przekazał w czwartek (4 września) szef Sztabu Generalnego generał Wiesław Kukuła.
„To są dane operacyjne, które jeszcze analizujemy. Pamiętajmy, że odbiorcami tych informacji jest również Federacja Rosyjska i rosyjscy analitycy. Wszyscy razem zgodzimy się, że nie chcemy im ułatwiać zadania. Drony opuściły teren Polski, były pod naszą kontrolą, nie wyrządziły żadnych szkód. To jest też dla nas pewne doświadczenie, które zoperacjonalizujemy”- dodął.
Dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, generał Maciej Klisz, przekazał, że „mieliśmy nad obiektem pełną kontrolę” i „został dokładnie zmierzony”. Szczegółów nie ujawnił, zasłonił się kwestiami operacyjnymi.
IAR








