– Modernizacja dworca kolejowego w Rzeszowie była możliwa dzięki decyzjom rządu Prawa i Sprawiedliwości
– podkreślają politycy PiS z Podkarpacia.
Poseł Rafał Weber przypomniał, że kluczowe decyzje dotyczące przebudowy zapadły kilka lat temu, a obecne władze jedynie doprowadziły rozpoczęte prace do końca. Dodał jednak, że inne projekty infrastrukturalne w regionie są obecnie opóźniane.
Posłanka Joanna Frydrych z Koalicji Obywatelskiej zaznaczyła, że przy dużych inwestycjach infrastrukturalnych poszczególne etapy, jak planowanie, budowa i otwarcie, często przypadają na różne zespoły i okresy. Zapewniła, że wszystkie zaplanowane inwestycje zostaną zrealizowane.
Nowy dworzec w Rzeszowie ma zwiększyć komfort podróżnych, wzmocnić znaczenie miasta jako regionalnego węzła komunikacyjnego oraz pełnić funkcję wizytówki Podkarpacia.
Tekst i fot.: S. Miś





![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

