Trzy wyjątkowe miejsca z Podkarpacia mają szansę na tytuł „Cudu Polski 2025” w plebiscycie National Geographic Traveler. Nominowane zostały: Rezerwat Prządki, Cerkiew św. Paraskewy w Radrużu oraz Zamek w Krasiczynie.
Cerkiew w Radrużu to jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych drewnianych zespołów cerkiewnych w Polsce, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamek w Krasiczynie uchodzi za jedną z najpiękniejszych rezydencji renesansowych w kraju. Z kolei Rezerwat Prządki zachwyca niezwykłymi formacjami skalnymi i lokalnymi legendami, które czynią go idealnym miejscem na piesze wędrówki.
Na kandydatów można głosować do 13 października na stronie cudapolski.national-geographic.pl. Dzień później ogłoszone zostaną zwycięzcy – po jednym z każdego województwa. W ubiegłym roku w regionie triumfował Zamek w Łańcucie.
Tekst: A. Radochońska / Fot.: Fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie



![Opady mokrego śniegu spowodowały znaczne szkody w podkarpackich lasach [ZDJĘCIA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Opady mokrego śniegu spowodowały znaczne szkody w podkarpackich lasach [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DR.0620.60-Mlodniki-po-okisci-1-120x86.jpg)


![Udostępnienie Kopca Tatarskiego w Ropczycach [ZDJĘCIA] 7 - Polskie Radio Rzeszów Udostępnienie Kopca Tatarskiego w Ropczycach [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/1-e1757259821640.jpg)

