Prokuratura sprawdza doniesienia
Jak przekazał w środę rzecznik tamtejszej Prokuratury Okręgowej Mieczysław Sienicki, czynności sprawdzające zostały podjęte z urzędu i dotyczą nieumyślnego narażenia osób, które korzystały z pływalni w Parku Wodnym przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Kąpali się w skażonej wodzie
Według rzecznika postawą zainicjowania tego postępowania były doniesienie lokalnych mediów o pomyleniu próbek wody, w której wykryto bakterię legionella. W wyniku pomyłki tymczasowo zamknięto basen w Mościcach, zamiast przy ul. Piłsudskiego.
Na skutek błędnego oznaczenia próbek klienci Parku Wodnego przez kilka dni korzystali ze skażonej wody. Pomyłkę popełniono w zewnętrznej firmie zajmującej się badaniem jakości wody w tarnowskich pływalniach
– wyjaśnił Sienicki.
Przeprowadzenie czynności sprawdzających prokurator zlecił Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Rzecznik zapowiedział, że jeśli wykażą one uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, to zostanie wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Rejonową.


![Prokuratura w Krośnie chce przejąć śledztwo po wypadku autokaru na Węgrzech 3 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek autokaru z pielgrzymami z Podkarpacia na Węgrzech. 12 osób nie żyje [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-9-e1787145102270-350x250.jpg)




