Kamper Radia Biwak zajechał dzisiaj do Zespołu Parkowo-Dworskiego i Folwarcznego w Wiśniowej. Zwiedziliśmy dwór Mycielskich, by poznać jego dzieje, zajrzeliśmy do galerii sztuki, spacerowaliśmy alejkami parku i poznaliśmy jego tajemnicze zakątki. Podczas naszej audycji artysta malarz namalował dwór Mycielskich z biwakowym kamperem w tle. Wprawdzie pałac ciągle czeka na remont, ale z zabudowań folwarcznych korzystają turyści i mieszkańcy Wiśniowej. – To urokliwe miejsce, perełka na mapie turystycznej regionu – powiedział na naszej antenie Kamil Mendocha, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.
Wiśniowa kojarzona jest przede wszystkim z rodem Mycielskich, do których przez ponad sto lat należał majątek. – Byli doskonałymi gospodarzami, ale też mecenasami sztuki – przypomniał Andrzej Szypuła, prezes Towarzystwa im. Zygmunta Mycielskiego w Wiśniowej.
W okresie międzywojennym bywali tutaj artyści, przede wszystkim malarze. Jedną z ciekawostek związanych w tym miejscem jest dąb Józef, uwieczniony przez Józefa Mehoffera na stuzłotowym banknocie z dwudziestolecia międzywojennego.
fot. Filip Kłęk
Sponsor Radia Biwak

Patronat Medialny














































![Świadkowie pomogli w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy BMW 93 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)

![5. odsłona akcji "Choinka dla Życia" w RCKiK w Rzeszowie [ZDJĘCIA] 95 - Polskie Radio Rzeszów 5. odsłona akcji „Choinka dla Życia” w RCKiK w Rzeszowie [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/choinka-5-120x86.jpg)




