Koncert rozpoczął się o godzinie 19:05 (17 lutego) w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy przy ul. Zamkowej 3 w Rzeszowie. Był transmitowany na 90,5 FM i na kanale YOUTUBE.
Ankh to kultowa kielecka grupa rockowa, która zaistniała na polskim rynku muzycznym w 1991 roku. Na początku występowała w składzie: Piotr Krzemiński, Krzysztof Szmidt, Jacek Gabryszek i Michał Jelonek.
W lipcu 1993 roku zespół zdobył nagrodę publiczności na Rock Festiwalu w Kielcach. W tym samym roku wystąpił na Festiwalu Muzyki Rockowej „Jarocin ’93” i otrzymał niemal całą pulę nagród: II nagrodę jury, nagrodę dziennikarzy, nagrodę głównego sponsora, nagrodę wytwórni Mega Czad – kontrakt na nagranie płyty – i najważniejszą dla grupy- nagrodę publiczności. W lutym 1994 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany „Ankh”, najpierw wydany na kasecie, a cztery miesiące później na płycie kompaktowej (tzw. „czarna”). Wydawnictwo to okazało się sukcesem artystycznym i komercyjnym, album zebrał entuzjastyczne recenzje i sprzedał się w ilości 80 tys. egzemplarzy. Na kolejnym Festiwalu „Jarocin ’94” grupa wystąpiła już w charakterze gościa. Koncert zarejestrowano na kasecie i wydano w 1994 roku jako „Ankh – Koncert akustyczny”.
Kolejne lata działalności zespołu to setki koncertów zagranych w Polsce i za granicą. Grupa zaskarbiła sobie uznanie zarówno krytyków muzycznych, jak i zbudowała rzeszę wiernych fanów swojej muzyki, na stałe wpisując się do kanonu polskiego rocka. Zespół ośmiokrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock (1995-2002), w tym dwukrotnie (’96 i ’97) został laureatem Złotego Bączka – nagrody publiczności festiwalu. 27 lutego 2008 roku, za udział w międzynarodowych festiwalach muzyki art rock, grupa otrzymała odznakę od Ministra Kultury i Sztuki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W grudniu 2021 Ankh zagrał bardzo udany koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej na zaproszenie Radiowej Trójki, gościł także w Antyradiu w audycji Makakofonia.
Skład zespołu: Joanna Chudyba – skrzypce,
Jan Rusin – perkusja,
Michał Pastuszka – gitara,
Krzysztof Szmidt – gitara basowa,
Piotr Krzemiński – wokal, gitara.
fot. Marek Maśniak