Ponad 2 mln 300 tys. zł trafi do Dębicy na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wsparcie aktywizacji zawodowej mieszkańców. Miasto podpisało umowę na realizację projektu „Centrum Integracji Społecznej w Dębicy – nowe możliwości reintegracji społeczno-zawodowej”. Projekt jest współfinansowany z Funduszy Europejskich dla Podkarpacia. Dzięki pieniądzom unijnym w mieście powstaną nowe miejsca pomocy i rozwoju, które pomogą osobom w trudnej sytuacji życiowej odnaleźć się na rynku pracy i lepiej funkcjonować w lokalnej społeczności. W Centrum Integracji Społecznej powstanie nowy warsztat: pielęgnacji i architektury zieleni, przedsięwzięcie zakłada także wsparcie psychologa, doradcy zawodowego, instruktora zawodu oraz radcy prawnego. Projekt będzie realizowany od listopada i potrwa do końca grudnia 2027 roku.
W.Wójcik



![[AKTUALIZACJA] Dwa zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów — Kombornia i Posada Jaśliska 4 - Polskie Radio Rzeszów Bezpieczeństwo na drogach w pierwszych dniach listopada, podsumowanie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/303-351077-e1762200027927-350x250.jpg)



