W czwartek (02.10) rano w Białobrzegach (powiat łańcucki) doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.
Pożar sadzy w kominie w Białobrzegach
Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali dziś (czwartek) o godzinie 6:12. Do zdarzenia doszło w miejscowości Białobrzegi w powiecie łańcuckim. Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej.
Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych.
Strażacy i kominiarze apelują o profilaktykę
Służby przypominają, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania pożarom sadzy i zatruciom tlenkiem węgla jest regularne czyszczenie i kontrolowanie przewodów kominowych.

![Pożar w Zręcinie. Cztery zastępy straży pożarnej na miejscu 2 - Polskie Radio Rzeszów Poważny wypadek w Błażkowej. Jedna osoba nie żyje [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/Powazny-wypadek-w-Blazkowej.-Trzy-osoby-ranne-350x250.jpg)

![Wypadek w Szufnarowej – mężczyzna przygnieciony przez drzewo 4 - Polskie Radio Rzeszów Pożar mieszkania w Rzeszowie. Pięć osób w szpitalu [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/Pozar-mieszkania-w-Rzeszowie.-Poszkodowane-4-osoby-350x250.jpg)





