Turnieje, konkursy oraz prezentacja symulatora jazdy konnej, wykorzystującego techniki stosowane przed laty przez Ułanów. Dziś i jutro (05, 06.10), na terenie dawnej Ujeżdżalni przy Muzeum-Zamku w Łańcucie odbędą się pokazy turniejowe nawiązujące do tradycji polskiej kawalerii.
W tym artykule
Historyczne mundury i koń ćwiczebny
Uczestnicy zobaczą m.in. konia ćwiczebnego oraz historyczne mundury. Pokazy poprowadzą rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów, którzy przybliżą codzienność i wyposażenie żołnierzy II Rzeczypospolitej.
Tradycje 10 Pułku Strzelców Konnych
Wydarzenie nawiązuje do związków Muzeum-Zamek w Łańcucie z 10 Pułkiem Strzelców Konnych, który przed wojną stacjonował właśnie w tym mieście.
Początek od godziny 10:00.
Program wydarzenia – godziny pokazów
Pokazy będzie można oglądać w godzinach:
- niedziela (5 października): 10.00–14.00
- poniedziałek (6 października): 10.00–14.00.
Bilety dostępne będą na ekspozycji w dniu wydarzenia – 2 zł (normalny) i 1 zł (ulgowy).
Fot. Muzeum-Zamek w Łańcucie

![Pożar choinki w Stalowej Woli. 71-latek trafił do szpitala 2 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w przemyskiej firmie zajmującej się dystrybucją płyt drewnopochodnych [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-120x86.jpg)


![Sytuacja na drogach Podkarpacia. Trzy kolizje samochodowe 5 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)




