Województwo Podkarpackie zdobyło pierwsze miejsce w rankingu „Wydatki Inwestycyjne Samorządów 2025”, opracowanym przez pismo „Wspólnota”.
Inwestycje samorządowe w latach 2022–2024
Doceniono wszystkie wydatki inwestycyjne samorządu z lat 2022–2024, które wyniosły łącznie blisko 2 miliardy 700 milionów złotych.
Transport i łączność na czele wydatków
Najwięcej środków – ponad 2 miliardy złotych – przeznaczono na transport i łączność, w tym rozwój Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.
Uznanie zyskały również działania w ochronie zdrowia i kulturze.
Nagrodę odebrała członek zarządu województwa Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas gali w Katowicach.
Sukcesy w rankingach międzynarodowych
Samorząd zdobył również trzecie miejsce w rankingu 20-lecia w UE oraz wyróżnienie za wydatki na ochronę klimatu.

![[AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy – poranne zdarzenia drogowe w regionie 2 - Polskie Radio Rzeszów Bezpieczeństwo na drogach w pierwszych dniach listopada, podsumowanie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/303-351077-e1762200027927-350x250.jpg)


![[AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy – poranne zdarzenia drogowe w regionie 5 - Polskie Radio Rzeszów Bezpieczeństwo na drogach w pierwszych dniach listopada, podsumowanie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/303-351077-e1762200027927-120x86.jpg)


