Rodzice, którzy przeżyli śmierć dziecka, często zostają ze swoim bólem sami. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Przemyskiej organizuje specjalny weekend wsparcia, który ma pomóc im odnaleźć siłę, zrozumienie i poczucie wspólnoty w trudnym czasie.
Weekend dla rodzin po stracie dziecka
Jest to propozycja dla rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka w najróżniejszych okolicznościach. Pod koniec października (24–26.10.2025) w ośrodku rekolekcyjnym „Nadzieja” w Wybrzeżu nieopodal Dubiecka odbędzie się „Weekend Wsparcia dla rodziców po stracie dziecka”.
Wsparcie emocjonalne, duchowe i prawne w jednym miejscu
W programie przewidziano rozmowy z psychologiem, prawnikiem i duszpasterzem oraz okazję do modlitwy i dzielenia się doświadczeniami. Spotkanie organizuje Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Przemyskiej oraz kapelan Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
Zapisy trwają do 18 października – pod numerem telefonu 731 769 043 lub poprzez e-mail: prolife.przemyska@gmail.com. Spotkanie jest dostępne także dla osób niewierzących, wątpiących i poszukujących.
Weekend Wsparcia poprowadzą:
ks. Łukasz Nowosielski – kapelan Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie
ks. Robert Ryba – duszpasterz rodziców po stracie dziecka w Archidiecezji Przemyskiej
oraz psychologowie, prawnicy i terapeuci
Rozmawiała: Anna Leśniewska

![Podkarpacka Ikonosfera – rozmowa o pejzażu kulturowym regionu [ZDJĘCIA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Podkarpacka Ikonosfera – rozmowa o pejzażu kulturowym regionu [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/DSC07344-350x250.jpg)






