14 listopada w Mościskach zostaną ponownie pochowane szczątki polskich żołnierzy, poległych w 1939 roku.
W planach są kolejne ekshumacje w kilku miejscach
Zostały ekshumowane w sierpniu we Lwowie. Poinformował o tym ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Bodnar w komentarzu dla ukraińskich mediów. Według ambasadora, strona ukraińska przygotowuje się również do nowych prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych w kilku innych miejscach.
Rozmowy na temat dalszych poszukiwań
Podczas niedawnego spotkania grupy roboczej we Lwowie, odpowiedzialnej za prowadzenie prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych, podsumowano wstępne wyniki i uzgodniono dalsze kroki. Wkrótce prezes Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Ołeksandr Alfiorow ma przybyć do Warszawy, aby omówić z polskimi urzędnikami kwestię dalszych poszukiwań i ekshumacji zarówno na terytorium Ukrainy, jak i Polski.
Ze Lwowa dla Polskiego Radia Rzeszów Stefan Rodycz.

![Kijów otrzymał wsparcie energetyczne z Polski. Pierwsza partia już na miejscu [ZDJĘCIA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Kijów otrzymał wsparcie energetyczne z Polski. Pierwsza partia już na miejscu [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/1-1-1-350x250.jpg)







