Zanim sprzęt produkowany przez firmę BSH w Rzeszowie trafi w ręce konsumentów, musi przejść szereg szczegółowych testów. Odkurzacze i ekspresy do kawy sprawdzane są na różnych powierzchniach i w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w domach użytkowników. Aby jak najlepiej spełnić oczekiwania klientów, firma uruchomiła nowe Centrum Badań i Rozwoju przy ulicy Hoffmanowej w Rzeszowie.
Posłuchaj relacji
Nowoczesne laboratoria i zespoły projektowe
W nowoczesnym obiekcie o powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych mieszczą się laboratoria testowe, pracownie prototypowania oraz biura i sale konferencyjne. W trzykondygnacyjnym budynku pracuje około stu osób.
Część zespołu projektuje nowe rozwiązania i elementy do odkurzaczy. Centrum prowadzi też badania nad efektywnością działania sprzętu: od zdolności zbierania kurzu po jakość przygotowywanego napoju i spieniania mleka w ekspresach
– mówi Andrzej Gdula, dyrektor pionu administracji biznesu w BSH.
Jak dodaje Patrycja Bożek, lider zespołu rozwoju odpowiedzialna za weryfikację i walidację, testy mają jak najwierniej odwzorowywać zachowania użytkowników w domowych warunkach: w pełnowymiarowych mieszkaniach, na różnych powierzchniach i przy użyciu różnego rodzaju zanieczyszczeń.
Działalność BSH w regionie
BSH działa w Rzeszowie od 12 lat. Firma ma w Polsce sześć zakładów produkcyjnych, w których powstają kapsułkowe ekspresy do kawy i odkurzacze. Sprzęt trafia głównie na rynki Europy Zachodniej oraz do klientów w Polsce. Przedsiębiorstwo współpracuje także z Politechniką Rzeszowską.
Posłuchaj relacji:
Fot. A. Radochońska
![Nowe Centrum Badań i Rozwoju BSH w Rzeszowie [ZDJĘCIA] 1 - Polskie Radio Rzeszów Nowe Centrum Badań i Rozwoju BSH w Rzeszowie [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_9930-e1762272118172-750x324.jpeg)
![Zamknięte lotniska w Rzeszowie i Lublinie. Wojsko reaguje na działania Rosji [aktualizacja] 2 - Polskie Radio Rzeszów Szef SBU: Na lotnisku w Rzeszowie udaremniono zamach na prezydenta Zełenskiego](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/06/DSC07911-350x250.jpg)
![Wypadek na A4 w Budach Łańcuckich. Ranni trafili do szpitala, są utrudnienia [aktualizacja] 3 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek na A4 w Budach Łańcuckich. Ranni trafili do szpitala, są utrudnienia [aktualizacja]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/672673234_1245850007700577_3308149932023404193_n-350x250.jpg)

![Zamknięte lotniska w Rzeszowie i Lublinie. Wojsko reaguje na działania Rosji [aktualizacja] 5 - Polskie Radio Rzeszów Szef SBU: Na lotnisku w Rzeszowie udaremniono zamach na prezydenta Zełenskiego](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/06/DSC07911-120x86.jpg)
![Wypadek na A4 w Budach Łańcuckich. Ranni trafili do szpitala, są utrudnienia [aktualizacja] 6 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek na A4 w Budach Łańcuckich. Ranni trafili do szpitala, są utrudnienia [aktualizacja] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/672673234_1245850007700577_3308149932023404193_n.jpg)


