Prokuratura Rejonowa w Przemyślu nadzoruje śledztwo w sprawie Gintarasa L., obywatela Litwy, podejrzanego o paserstwo znacznej wartości. Mężczyzna miał przyjąć mienie pochodzące z przestępstw, w tym ciągnik siodłowy z naczepą o wartości około 85 tysięcy złotych, skradziony na Litwie, oraz 20 ton masła wartego ponad 740 tysięcy złotych, pochodzącego z kradzieży na terenie Niemiec.
Odnalezienie skradzionego towaru w Torkach
Sprzęt i towar zostały odnalezione przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie na posesji w Torkach w powiecie jarosławskim. Ustalono, że skradzione masło należało do niemieckiej firmy z Hamburga. Towar miał zostać przetransportowany do Azerbejdżanu przez nieznanego podwykonawcę.
Zatrzymanie i aresztowanie podejrzanego
Zatrzymany Gintaras L. nie przyznał się do zarzutów. Twierdzi, że wykonywał jedynie obowiązki służbowe w firmie transportowej, w której pracuje. Sąd Rejonowy w Przemyślu zdecydował, że mężczyzna spędzi kolejne trzy miesiące w areszcie.


![Babcia potrąciła półtoraroczną wnuczkę na prywatnej posesji. Dziecko trafiło do szpitala 3 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w Sadkowej Górze. Lądował śmigłowiec LPR, 63-letnia kobieta zabrana do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/LPR-350x250.jpg)




