Rzecznik MSZ Maciej Wewiór potwierdził, że u wybrzeży Gwinei Równikowej piraci zaatakowali tankowiec porywając kilku członków załogi, wśród nich jednego obywateli Polski.
Do porwania doszło w środę
Rzecznik MSZ powiedział w czwartek PAP, że do ataku na tankowiec doszło w środę. Zaznaczył, że MSZ nie przekazuje na tym etapie bardziej szczegółowych informacji. – Wczoraj, gdy tylko pojawiła się ta informacja, w MSZ powstał specjalny zespół, który zajmuje się tą sprawą. Mamy przygotowane odpowiednie procedury – powiedział Wewiór.
Ataki rabunkowe lub dla okupu
Takie ataki najczęściej mają na celu rabunek lub uzyskanie okupu. Jako pierwsze informację o napaści na tankowiec podał portal Interia.pl.




![Babcia potrąciła półtoraroczną wnuczkę na prywatnej posesji. Dziecko trafiło do szpitala 5 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w Sadkowej Górze. Lądował śmigłowiec LPR, 63-letnia kobieta zabrana do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/LPR-120x86.jpg)


