Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami, które w nocy mogą wystąpić na południu Podkarpacia. Prognozowane są warunki sprzyjające powstawaniu gołoledzi.
Marznące opady w kilku powiatach
Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bieszczadzkiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego oraz sanockiego. Jak informują synoptycy, w tych rejonach regionu możliwe są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki.
Śliskie drogi i chodniki
Zjawiska mają występować od godziny 2:00 w nocy do godziny 9:00 w niedzielę. Marznące opady mogą powodować gołoledź, a tym samym znaczne pogorszenie warunków na drogach i chodnikach. Kierowcy oraz piesi powinni zachować szczególną ostrożność.

![Utrudnienia na drogach Podkarpacia. Wypadki, ranni i zmiany w organizacji ruchu [AKTUALIZACJA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/Wypadek-na-drodze-krajowej-nr-84.-Jedna-osoba-ranna-350x250.webp)



![Utrudnienia na drogach Podkarpacia. Wypadki, ranni i zmiany w organizacji ruchu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Utrudnienia na drogach Podkarpacia. Wypadki, ranni i zmiany w organizacji ruchu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/Wypadek-na-drodze-krajowej-nr-84.-Jedna-osoba-ranna.webp)


