W miejscowości Żelizna w powiecie radzyńskim znaleziono szczątki obiektu przypominającego drona. Na miejsce wezwano policję, a teren zabezpieczono do czasu przyjazdu Żandarmerii Wojskowej. O sprawie została poinformowana także prokuratura.
W tym artykule
Znalezisko w lesie w powiecie radzyńskim
Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem w miejscowości Żelizna na Lubelszczyźnie. Spacerujący po lesie mężczyzna zauważył elementy rozbitego obiektu, które przypominały drona. O znalezisku natychmiast powiadomił odpowiednie służby – poinformowała nadkomisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Policja zabezpieczyła teren
Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Mundurowi zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu Żandarmerii Wojskowej.
Policjanci zabezpieczyli to miejsce do czasu przyjazdu żandarmerii wojskowej, która natychmiast została w tym zdarzeniu powiadomiona
– dodała nadkomisarz Anna Kamola.
Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa i prokuratura
O zdarzeniu poinformowano Żandarmerię Wojskową w Białej Podlaskiej oraz Prokuraturę Rejonową w Radzyniu Podlaskim. Służby będą ustalać pochodzenie znalezionych fragmentów oraz okoliczności, w jakich obiekt znalazł się w lesie.
Policja apeluje, aby w przypadku znalezienia fragmentów dronów lub innych nieznanych obiektów nie dotykać ich i niezwłocznie informować odpowiednie służby.


![[ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie. 14 osób rannych 3 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] Autobus z pasażerami wypadł z ronda w Rzeszowie. 14 osób rannych](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/image3-120x86.jpeg)
![[ZDJĘCIA] Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego w Narolu. Jedna osoba poszkodowana 4 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Pożar budynku mieszkalno-gospodarczego w Narolu. Jedna osoba poszkodowana](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/597871129_838991372095994_1575675146407209459_n-120x86.jpg)


![[ZDJĘCIA] „Bożonarodzeniowe Ozdoby”. Finał XIX konkursu plastycznego w Przemyślu 7 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] „Bożonarodzeniowe Ozdoby”. Finał XIX konkursu plastycznego w Przemyślu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/1000047997-e1765729497108.jpg)
![[SONDA] Dziś niedziela handlowa. Co mówią mieszkańcy? 8 - Polskie Radio Rzeszów [SONDA] Dziś niedziela handlowa. Co mówią mieszkańcy?](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/kobieta-cieszy-sie-zakupy-pojeciem.jpg)

