Niedostosowanie prędkości przyczyną wypadku
Jak wynika z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 20-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski, kierując Peugeotem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie wpadł w poślizg i uderzył w jednoślad.
Poszkodowany trafił do szpitala
26-letni kierowca skutera, również mieszkaniec gminy Jawornik Polski, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Przeworsku. Badania wykazały, że obaj kierujący byli trzeźwi.
Policja apeluje o ostrożność
Policjanci ustalają obecnie szczegółowe okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze przypominają o konieczności zachowania ostrożności na drodze, zwłaszcza przy zmiennych warunkach pogodowych. Śliska i mokra nawierzchnia stanowi poważne wyzwanie dla kierowców. Lepiej zwolnić i dojechać do celu kilka minut później, niż ryzykować bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

![Utrudnienia na drogach Podkarpacia. Wypadki, ranni i zmiany w organizacji ruchu [AKTUALIZACJA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/Wypadek-na-drodze-krajowej-nr-84.-Jedna-osoba-ranna-350x250.webp)



![Utrudnienia na drogach Podkarpacia. Wypadki, ranni i zmiany w organizacji ruchu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Utrudnienia na drogach Podkarpacia. Wypadki, ranni i zmiany w organizacji ruchu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/Wypadek-na-drodze-krajowej-nr-84.-Jedna-osoba-ranna.webp)


