Emocje i szybkie odpowiedzi Stali
Spotkanie rozegrane w Warszawie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Polonia jako pierwsza wyszła na prowadzenie po golu Roberta Dadoka w 43. minucie. Po przerwie Stal szybko odpowiedziała – w 47. minucie do wyrównania doprowadził Kristian Fucak.
Chwilę później ponownie prowadziła Polonia, tym razem po trafieniu Łukasza Zjawińskiego (50’). Stal znów znalazła jednak odpowiedź – w 53. minucie gola na 2:2 zdobył Kamil Cybulski. W tym momencie mecz układał się jeszcze korzystnie dla zespołu z Podkarpacia.
Końcówka pod kontrolą Polonii
Decydujące fragmenty spotkania należały już jednak do gospodarzy. Polonia w ostatnim kwadransie zdobyła trzy kolejne bramki. Na listę strzelców wpisali się Hajdin Salihu (78’), Ilkay Durmus (82’) oraz Kacper Kostorz (90+4’).
Mielczanie nie byli w stanie odpowiedzieć na ofensywę Polonii, a wynik 5:2 dobitnie pokazał skalę problemów Stali w defensywie.
Trudna sytuacja w tabeli
Po 20 kolejkach Betclic 1. Ligi Stal Mielec zajmuje 17., przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Zespół pozostaje jednym z głównych kandydatów do spadku, a inauguracja rundy wiosennej nie przyniosła poprawy sytuacji.
Bramki w meczu Polonia Warszawa – Stal Mielec 5:2
Robert Dadok (43’) – Polonia Warszawa
Kristian Fucak (47’) – Stal Mielec
Łukasz Zjawiński (50’) – Polonia Warszawa
Kamil Cybulski (53’) – Stal Mielec
Hajdin Salihu (78’) – Polonia Warszawa
Ilkay Durmus (82’) – Polonia Warszawa
Kacper Kostorz (90+4’) – Polonia Warszawa




![Babcia potrąciła półtoraroczną wnuczkę na prywatnej posesji. Dziecko trafiło do szpitala 5 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w Sadkowej Górze. Lądował śmigłowiec LPR, 63-letnia kobieta zabrana do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/LPR-120x86.jpg)
![Pożar w zakładzie motoryzacyjnym w Sędziszowie Małopolskim [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w zakładzie motoryzacyjnym w Sędziszowie Małopolskim [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/Pozar-w-zakladzie-motoryzacyjnym-w-Sedziszowie-Malopolskim-AKTUALIZACJA-2.jpg)

