Zasady i przebieg rozgrywek
Zmagania zorganizowano w formule jeden na jednego, a polegały one na zajęciu trzech pozycji przeciwnika. Wykorzystano w tym celu modele redukcyjne żołnierzy, sprzętu wojskowego i budynków. Ruchy wykonywano w turach, przy pomocy dziesięciościennych kości do gry oraz kart służących do wydawania rozkazów i kontrowania ruchów rywala.
Pasja do modelarstwa i historii
Dla uczestników motywacją do wzięcia udziału w rozgrywkach była pasja do modelarstwa. Wielu z nich prywatnie tworzy własne modele redukcyjne, a jednocześnie pasjonuje się historią II wojny światowej.
Edukacyjny wymiar gry
Tomasz Kowalczyk, twórca gry oraz instruktor modelarstwa i gier strategicznych w Dom Kultury Śródmieście w Warszawie, dodał, że „Wrzesień 1939” nawiązuje do obrony Polski podczas kampanii wrześniowej i pomaga poznać strukturę armii polskiej i niemieckiej z tamtego okresu.
Nagrody i podsumowanie
Trzech najlepszych graczy nagrodzono dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Turniej, oprócz nauki historii, służył również rozwijaniu umiejętności analitycznego myślenia.
Fot. M. Tomasiewicz




![Dzień Rodzeństwa. Mieszkańcy Rzeszowa mówią, czym jest więź z siostrą i bratem [SONDA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Dzień Rodzeństwa. Mieszkańcy Rzeszowa mówią, czym jest więź z siostrą i bratem [SONDA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/05/Dzien-Rodzenstwa.-Mieszkancy-Rzeszowa-mowia-czym-jest-wiez-z-siostra-i-bratem-SONDA-120x86.jpg)


