Alarm Polskiego Towarzystwa „J-elita”
Alarm w tej sprawie podnosi Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelit „J-elita”, działające w imieniu osób leczących się w tej placówce.
11 lutego towarzystwo wysłało pismo do marszałka województwa podkarpackiego, Władysława Ortyla. Jak mówi rzecznik organizacji, Jacek Hołub, obecnie w klinice pracuje czterech lekarzy i czterech rezydentów. W porównywalnych ośrodkach w sąsiednich województwach specjalistów jest trzy–cztery razy więcej.
Urząd Marszałkowski reaguje
Jak przekazał Polskiemu Radiu Rzeszów rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Adrian Biernacki, pismo wpłynęło do urzędu za pośrednictwem Biura Rzecznika Praw Pacjenta, a dziś (19.02) Departament Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej zwrócił się do dyrektora szpitala o zajęcie stanowiska, wyznaczając termin odpowiedzi na 27 lutego.

![Babcia potrąciła półtoraroczną wnuczkę na prywatnej posesji. Dziecko trafiło do szpitala 2 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w Sadkowej Górze. Lądował śmigłowiec LPR, 63-letnia kobieta zabrana do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/LPR-350x250.jpg)


![Babcia potrąciła półtoraroczną wnuczkę na prywatnej posesji. Dziecko trafiło do szpitala 5 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w Sadkowej Górze. Lądował śmigłowiec LPR, 63-letnia kobieta zabrana do szpitala [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/LPR-120x86.jpg)
![Pożar w zakładzie motoryzacyjnym w Sędziszowie Małopolskim [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w zakładzie motoryzacyjnym w Sędziszowie Małopolskim [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/Pozar-w-zakladzie-motoryzacyjnym-w-Sedziszowie-Malopolskim-AKTUALIZACJA-2.jpg)

