Moda inspirowana tradycją
W Olchowcu odbyła się plenerowa sesja zdjęciowa kolekcji przygotowanej przez artystkę i projektantkę mody Annę Marię Zygmunt. Projekty inspirowane są kulturą łemkowską.
W sesji wzięły udział Łemkinie w różnym wieku. Twórcy projektu oraz jego bohaterki opowiadały o tym, w jaki sposób kultura regionu może stać się inspiracją dla współczesnej mody.
To sposób na utrwalenie kultury łemkowskiej w świadomości odbiorców. Na efekty sesji zdjęciowej trzeba jeszcze poczekać.
Z Olchowca – Natalia Toropiła.
Fot. A. Maria Zygmunt/N. Toropiła


![Prokuratura w Krośnie chce przejąć śledztwo po wypadku autokaru na Węgrzech 3 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek autokaru z pielgrzymami z Podkarpacia na Węgrzech. 12 osób nie żyje [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-9-e1787145102270-350x250.jpg)




