Pieniądze dla podmiotów
System ma wspierać ruch turystyczny w regionie w niskim sezonie, od września do grudnia. Jak powiedział rzecznik urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie Adrian Biernacki, wkład własny samorządu został już zabezpieczony. Program ma objąć całe województwo podkarpackie. Pieniądze nie będą trafiać do osób fizycznych, lecz do podmiotów prowadzących obiekty noclegowe. Z czeków będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy Polski planujący pobyt na Podkarpaciu.
Czek dla czterech województw
Biuro prasowe Ministerstwa Sportu i Turystyki poinformowało, że trwają prace nad założeniami programu oraz regulaminem jego funkcjonowania w uzgodnieniu z partnerami samorządowymi. Resort planuje wprowadzenie czeku turystycznego w czterech województwach położonych przy wschodniej granicy Polski.





![Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] 22 - Polskie Radio Rzeszów Wybuch w garażu w Stobiernej. Budynek sprawdzą saperzy [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-150x150.jpg)

