Między wychowaniem a przemocą – gdzie jest granica?
Razem z psychologiem Rymwidem Solarczykiem przypomnieliśmy, że w Polsce obowiązuje zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, a także wyjaśniliśmy, jakie konsekwencje – zarówno prawne, jak i emocjonalne – niesie przemoc w wychowaniu.
Na antenie Polskiego Radia Rzeszów rozmawialiśmy o tym, jak nawet jednorazowe uderzenie dziecka może wpływać na jego psychikę i rozwój emocjonalny, o tym opowiedział psycholog Rymwid Solarczyk w rozmowie. Zastanowiliśmy się również o tym, jakie są alternatywy dla kar fizycznych, jak radzić sobie z trudnymi emocjami rodziców i dzieci oraz gdzie szukać wsparcia.
Posłuchajcie Rozmowy z naszym gościem
Pierwsza część rozmowy z Psychologiem Rymwidem Solarczykiem:
Druga część rozmowy z Rymwidem Solarczykiem:
Rozmawiała Alina Pochwat – Cicha.
Pooglądajcie całą rozmowę





![[AKTUALIZACJA] Utrudnienia na A4 w Terliczce mogą potrwać do jutra (11.07). Część turbiny wiatrowej wypadła z ciężarówki 6 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na A4 w Terliczce mogą potrwać do jutra (11.07). Część turbiny wiatrowej wypadła z ciężarówki - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/07/AKTUALIZACJA-Utrudnienia-na-A4-w-Terliczce-moga-potrwac-do-jutra-11.07.-Czesc-turbiny-wiatrowej-wypadla-z-ciezarowki-5.jpg)

