Rośnie liczba turystów w podkarpackich muzeach
Przybywa turystów w podkarpackich muzeach. W ubiegłym roku odwiedziło je milion 200 tysięcy osób, czyli o 47 tysięcy więcej niż rok wcześniej – podał Urząd Statystyczny w Rzeszowie.
Z biletów ulgowych skorzystało 400 tysięcy zwiedzających, głównie młodzież szkolna. Kolejne 240 tysięcy osób oglądało zbiory za darmo.
Prawie 70 muzeów i oddziałów muzealnych
W ubiegłym roku na Podkarpaciu działało prawie 70 muzeów i oddziałów muzealnych. Ich zbiory liczyły łącznie około miliona 300 tysięcy obiektów.



![[AKTUALIZACJA] Prezydent Rzeszowa z votum zaufania od radnych. Udzielono mu również absolutorium 4 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Prezydent Rzeszowa z votum zaufania od radnych. Udzielono mu również absolutorium](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Prezydent-Rzeszowa-z-votum-zaufania-od-radnych-350x250.jpg)
![[AKTUALIZACJA] Prezydent Rzeszowa z votum zaufania od radnych. Udzielono mu również absolutorium 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Prezydent Rzeszowa z votum zaufania od radnych. Udzielono mu również absolutorium](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Prezydent-Rzeszowa-z-votum-zaufania-od-radnych-120x86.jpg)


