Wspólne działania dla Sanoka i okolic
Emilia Kot, wiceprezes stowarzyszenia ProArtis, które powołało Federację, wyraziła przekonanie, że wspólne działanie przyniesie korzyści Sanokowi i okolicom.
Pierwsze forum organizacji pozarządowych
Łukasz Kot, prezes Federacji jako najważniejszy obecnie cel nowej organizacji wskazał realizację pierwszego podkarpackiego forum organizacji pozarządowych:
Ważnym celem jest też zaistnienie w mediach społecznościowych jako głos tak zwanego „trzeciego sektora”.
Do Federacji dołączyły lokalne organizacje
Do Federacji przystąpiło wiele organizacji i stowarzyszeń z Sanoka, powiatu sanockiego oraz okolic. Między innymi: Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem, Sanockie Towarzystwo Muzyczne, Fundacja Na Fali, Powiatowe Centrum Wolontariatu w Sanoku, Teatralny Uniwersytet Latynoamerykański czy Oddział PTTK Ziemia Sanocka.
Wszyscy członkowie podczas inauguracyjnego czwartkowego spotkania wyrazili nadzieję, że wymiana doświadczeń i wiedzy pomoże w rozwoju oraz pozyskiwaniu pieniędzy na dalsze działanie.




![[AKTUALIZACJA] Prezydent Rzeszowa z votum zaufania od radnych. Udzielono mu również absolutorium 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Prezydent Rzeszowa z votum zaufania od radnych. Udzielono mu również absolutorium](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/Prezydent-Rzeszowa-z-votum-zaufania-od-radnych-120x86.jpg)


