Dezamet negocjuje dostawy amunicji w ramach programu SAFE
Zakłady Metalowe Dezamet do końca maja sfinalizują negocjacje dotyczące programu SAFE na dostawy amunicji dla wojska – poinformował prezes firmy Dariusz Szlęzak. Dodał, że pieniądze pozwolą m.in. na zwiększenie produkcji amunicji. Szef firmy nie ujawnił kwoty, jaką w ramach programu SAFE otrzyma spółka.
Ponad 1,3 mld zł na rozbudowę produkcji
Prezes Dezametu przypomniał, że firma otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 1,3 mld zł z programu Funduszy Inwestycji Kapitałowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę linii produkcyjnych amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm oraz 120 mm.
Nowa kuźnia i wzrost zatrudnienia
Dariusz Szlęzak podkreślił, że zyski spółki wypracowane dzięki umowom z programu SAFE, czyli dostawom amunicji dla wojska, mają być w przyszłości reinwestowane w rozwój systemów innych kalibrów. Dodał, że jedną z inwestycji będzie również budowa nowej kuźni, która ma wytwarzać skorupy amunicji artyleryjskiej. Przełoży się to na wzrost zatrudnienia.



![Dwa wypadki na Podkarpaciu. Ranni nastolatek na hulajnodze i motocyklista 4 - Polskie Radio Rzeszów Potrącenie rowerzysty w Głogowie Małopolskim. Trafił do szpitala, był pijany [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/04/policja1-350x250.jpg)



