Niedźwiedzie w rejonie gminy Żurawica
W rejonie gminy Żurawica zaobserwowano niedźwiedzie, w tym niedźwiedzicę z młodymi. Zwierzęta widziano w okolicach miejscowości Orzechowce, Ujkowice oraz Przemyśl-Lipowica.
Jak informują służby leśne, do nadleśnictwa wpływają kolejne zgłoszenia o obecności drapieżników na tym terenie. W związku z tym apeluje się do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.
Zalecenia dla mieszkańców
Zalecane jest poruszanie się wyłącznie po uczęszczanych szlakach, unikanie gęstych zarośli oraz ograniczenie wyjść do lasu o świcie i zmierzchu, kiedy dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne.
Prowadzone są także działania monitorujące sytuację w terenie. Służby proszą o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń leśników oraz Urzędu Gminy Żurawica.







