Bomba lotnicza przy ulicy
Na niewybuch natrafił operator koparki i od razu zawiadomił służby. Teren zabezpieczyli policjanci z Nowego Miasta, a funkcjonariusze z grupy minersko-pirotechnicznej potwierdzili, że to bomba lotnicza o długości 85 centymetrów, średnicy 25 centymetrów i wadze około 60 kilogramów.
Niewybuch z II wojny światowej
Według policji niewybuch najprawdopodobniej pochodzi z czasów drugiej wojny światowej. W sobotę rano saperzy z 21. batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie zabrali go do neutralizacji.
Granat w Trześniowie
Z kolei w niedzielę w Trześniowie, pod mostem na Wisłoku, znaleziono granat karabinowy prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Na niewybuch natrafił mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Policjanci zabezpieczyli teren i powiadomili saperów, którzy dziś usunęli niewybuch.
Policja przypomina: niewybuchów nie wolno dotykać ani przenosić. Trzeba natychmiast powiadomić służby.







