Fałszywe SMS-y i e-maile mogą prowadzić do utraty pieniędzy
„Zbliżający się sezon wakacyjny to czas, kiedy podróżujemy po Polsce i Europie. Niestety, to również okres wzmożonej aktywności oszustów” – czytamy w oficjalnym komunikacie. „Coraz częściej pojawiają się wiadomości SMS oraz e-maile dotyczące rzekomo nieopłaconych mandatów. Przestępcy próbują wyłudzić nasze dane i pieniądze, podszywając się pod urzędy oraz systemy płatności”.
Jak zweryfikować informację o mandacie?
Policja przypomina, że prawdziwe wezwania do opłacenia mandatów zawierają szczegółowe informacje dotyczące wykroczenia. Każdy mandat można potwierdzić bezpośrednio w wystawiającym go urzędzie lub na policji.


![Kolizje w regionie. Wypadek w Myczkowie i kolizja w Jamnicy 3 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-350x250.jpg)




