Ponad 17 milionów złotych trafi do mieszkańców Podkarpacia w ramach programu „Mikroretencja”. Nabór wniosków rusza 22 czerwca i pozwoli na dofinansowanie instalacji do gromadzenia wody.
Nabór w programie „Mikroretencja” od 22 czerwca
Właściciele domów jednorodzinnych będą mogli składać wnioski o dofinansowanie instalacji do przydomowej retencji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie 22 czerwca uruchomi nabór w programie „Mikroretencja”. Na Podkarpaciu do rozdysponowania będzie 17 milionów złotych, co oznacza, że z programu może skorzystać nawet 2,5 tysiąca właścicieli domów.
Do 8 tysięcy złotych wsparcia
Maksymalne wsparcie wyniesie do 8 tysięcy złotych – poinformowała na naszej antenie Bernadetta Dżugan, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
Na co można przeznaczyć dofinansowanie
Dofinansowanie obejmie zakup, dostawę, montaż, budowę, rozbudowę i uruchomienie instalacji do zbierania oraz retencjonowania wód opadowych i roztopowych w gruncie, a także ich wykorzystania, na przykład do podlewania ogrodu. W momencie składania wniosku przedsięwzięcie musi być już zakończone, dlatego dotacja obejmie koszty poniesione od 1 lipca 2024 roku.
Kto nie może skorzystać z programu
Wniosku nie mogą składać właściciele nieruchomości, którzy otrzymali już wsparcie z programu „Moja Woda”.
Wszystkie dokumenty, w tym warunki programu, są dostępne na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
Z gościem dnia rozmawiała Małgorzata Iwanicka.





![Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech aut w Brzózie Królewskiej, dwie osoby w szpitalu [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/06/462-374831.jpg)

