Rowerowe święto na Roztoczu
Horyniec-Zdrój ponownie stał się rowerowym sercem Podkarpacia. Trwa druga edycja „Rowerowej Przygody” – wydarzenia łączącego aktywny wypoczynek, dobrą zabawę i atmosferę rodzinnego festiwalu. Na uczestników czeka bogaty program, w tym rajd rowerowy, pokazy, prezentacje rowerów zabytkowych oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Atrakcje dla całych rodzin
W Parku Zdrojowym działa strefa aktywności, w której można spróbować jazdy na nietypowych rowerach, przygotować smoothie napędzane siłą nóg czy skorzystać z rowerowej akademii dla najmłodszych. Dostępny jest również serwis rowerowy oraz wystawa zabytkowych jednośladów z lat 20., 30. i 40. XX wieku.
Pokazy i koncert
Jednym z głównych punktów programu jest widowiskowe show w wykonaniu Krystiana Herby. Wieczorem zaplanowano koncert zespołu Big Bike Orchestra oraz jego rowerowy przejazd przez teren wydarzenia. „Rowerowa Przygoda” to propozycja zarówno dla pasjonatów kolarstwa, jak i osób, które chcą spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.
Posłuchaj wypowiedzi uczestników i gości:
Anna Brzechowska, Dyrektor Biura Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
Krystian Herba
Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
Karolina Michalik i Klaudia Kimel
Kornel Pieńko
Tobiasz, „Zakręcone Rowery”
Adrian Zasada, wokalista zespołu Big Bike Orchestra
Wiesław Kapel, Wójt Gminy Lubaczów
fot. F. Kłęk







