Najwięcej kradną klienci, ale straty powodują też pracownicy
Czwarty rok wzrostu wartości ukradzionych dóbr wykazał raport Instytutu Handlu Detalicznego EHI. W 2025 roku złodzieje ukradli w Niemczech towary za 4 miliardy 300 milionów euro. Za ponad dwie trzecie tej kwoty odpowiadają klienci, w tym zorganizowane grupy przestępcze. Blisko miliard euro to straty wynikające z przywłaszczania sobie towarów przez sprzedawców, a blisko co dziesiąta ukradziona w sklepach rzecz padła łupem partnerów firm, w tym dostawców i personelu sprzątającego.
Kradzieże coraz większym problemem handlu detalicznego
Autorzy raportu przepytali właścicieli ponad 20 tysięcy niemieckich sklepów, którzy mieli określić swoje straty oraz wskazać potwierdzonego lub prawdopodobnego złodzieja. Z wyliczeń instytutu EHI wynika, że kradzieże umniejszają przychody sklepów o mniej więcej jeden procent.







