Muzyczne kolektywy na scenie głównej
O idei takich muzycznych spotkań mówi reżyserka koncertu Halina Przebinda:
To jest po prostu współpraca dwóch artystów czy dwóch grup artystów, bo czasami są to zespoły przecież. To nie są piosenki tylko polskich artystów albo tylko zagranicznych artystów, tylko to jest wspólny występ przygotowany specjalnie dla Państwa.
„Vivat emocje. Pod prąd sztucznej inteligencji”
Tegorocznej edycji towarzyszy hasło: „Vivat emocje. Pod prąd sztucznej inteligencji”. Jak podkreśla Halina Przebinda, nowoczesne technologie mogą wspierać twórców, ale nie zastąpią tego, co w sztuce najważniejsze.
I ona jest oczywiście bardzo pomocna. Natomiast to, czego nie posiada, to emocje. To, co nas tutaj charakteryzuje w tym koncercie, gdzie trzeba oddać kawałek siebie i swojej twórczości, to właśnie emocje.
Koncert i jubileusz zespołu Pectus
Koncert główny Europejskiego Stadionu Kultury rozpocznie się o godzinie 20:00 na parkingu przy Hali Podpromie w Rzeszowie. Wcześniej jubileusz 20-lecia będzie świętował zespół Pectus. Wydarzenie będzie transmitowane także w Polskim Radiu Rzeszów oraz Telewizji Polskiej.







