Duże zainteresowanie mieszkańców
Akcja „Wielka zbiórka szkła” cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Błażowej. Chętni ustawiali się w kolejkach, aby oddać niepotrzebne szklane opakowania. Była to okazja do pozbycia się zalegającego w domach szkła, a jednocześnie wsparcia działań proekologicznych.
Lawenda w zamian za szkło
W ramach akcji za każde 10 szklanych opakowań można było otrzymać doniczkę lawendy. Łącznie przygotowano 2 tysiące sadzonek, które szybko trafiły do mieszkańców.
Edukacja i ekologia
Organizatorem wydarzenia była firma „Jesteśmy Eko” z Błażowej. Celem akcji było promowanie prawidłowej segregacji odpadów oraz zwiększanie świadomości ekologicznej. Mieszkańcy podkreślali, że tego typu inicjatywy są potrzebne i powinny być organizowane częściej.
fot. O. Hałabud






