Spokojnie na bieszczadzkich szlakach
W Bieszczadach, mimo kilku dni wysokich temperatur, na szlakach jest spokojnie. Służby nie odnotowały poważnych interwencji związanych z upałami.
Mamy akurat spokój, ludzie bezpiecznie chodzą w góry
– mówi ratownik GOPR Jerzy Godawski. Jak dodaje, pojedyncze interwencje się zdarzały, ale nie były związane z temperaturami.
GOPR przypomina, jak planować wyjścia w góry
Ratownicy przypominają jednak, jak planować górskie wyjścia w czasie upałów. Najważniejsze to wyruszać wcześnie rano, unikać największego skwaru i odpowiednio skracać trasy, jeśli warunki są trudne.
Zabierajmy dużo wody, kremy z filtrem i pamiętajmy o ochronie przed słońcem
– podkreślają służby.
W Bieszczadach dziś znów upalnie
Dziś w regionie znów upalnie. Rano około 20 stopni, w ciągu dnia nawet do 30 i więcej. Ruch turystyczny w Bieszczadach jest umiarkowany, część osób wybiera raczej odpoczynek nad wodą niż górskie szlaki.






