Orkiestra związana z OSP i Wojewódzką Strażą Pożarną
W 1971 roku orkiestra przeszła pod opiekę Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Wcześniej była związana z OSP. Wówczas muzycy mogli kupić sobie mundury, w których można ich zobaczyć do dziś.
Sześciu kapelmistrzów przez sto lat działalności
Przez sto lat istnienia Orkiestry Dętej w Handzlówce batutę kapelmistrza dzierżyło sześciu kapelmistrzów.
Muzycy grają podczas uroczystości kościelnych i patriotycznych. Ich repertuar to głównie marsze, ale pojawiają się też utwory rozrywkowe.
Obecnie w skład zespołu wchodzi około 30 muzyków w różnym wieku.
Tablica pamiątkowa i znaczek na jubileusz
Z okazji stulecia powstała tablica pamiątkowa, którą wykonał Ryszard Trojnar, którego dziadek grał na bębnie w orkiestrze. Został także wydany znaczek okolicznościowy.
Podczas uroczystości harcerze zbierali życzenia dla muzyków, z których powstanie pamiątkowa księga.
Fot. M. Iwanicka






